سازمان های خصوصی و دولتی

یکی از نیازهای ضروری و بعضا حیاتی شرکت­ های خصوصی و همچنین سازمان­ های دولتی که ممکن است در طول کار خود به اطلاعاتی از اطراف خود داشته باشند، ارتباط مخابراتی می­ باشد. از طرفی ارتباط مخابراتی باید همواره در بهترین شرایط خود و همراه با قابلیت اطمینان بالا باشد تا بتواند در جایی که کاربرد دارد، مورد استفاده­ ی بهینه قرار بگیرد.

gatممکن است بعضی از شرکت ­ها و یا سازمان­ها به دلیل شرایط خاص نیاز داشته باشند تا ارتباط مخابراتی در نقاط دور از دسترس، جایی که هیچ شبکه­ ی سلولی و زمینی به آن دسترسی ندارد را داشته باشند. در این حالت تنها گزینه­ ی پیش رو انتخاب ماهواره می­باشد. ارتباط ماهواره­ ای علاوه بر پوشش گسترده، قابلیت اطمینان و قابل حمل بودن را نیز به همراه دارد.

برقراری ارتباط ماهواره ­ای و ایجاد خدمات ارزش افزوده بر روی بستر ماهواره از جمله­ی تخصص ­های ایکاست بوده که با پشتوان ه­ی چندین ساله، امکان انجام پروژه­های بزرگ را مقدور کرده است. بعضی از خدمات قابل ارائه­ ی این شرکت:

  • اینترنت ماهواره ­ای: اتصال کردن شعبه­ های مختلف یک شرکت یا سازمان واقع در نقاط جغرافیایی گوناگون به اینترنت پرسرعت ماهواره­ ای.
  • شبکه ­های اختصاصی : برقراری شبکه­ های اختصاصی مشترک یک شرکت یا سازمان برای اشتراک گذاری فایل و یا داده­ های مراکز دور در نقاط جغرافیایی مختلف به همراه خدمات ارزش افزوده همچون تماس تلفنی، فکس، ایمیل و غیره.
  • آنتن­ های Auto Deploy: آنتن ­هایی که می­ توانند بر روی وسایل نیمه متحرک نصب شده و ارتباط ماهواره ­ای را به ارمغان بیاورند.
  • مخابرات M2M و تجهیزات ردیابی: نصب و راه­ اندازی تجهیزات ردیابی و نظارت بر روی اشیا و محموله­ های ارزشمند توسط شبکه­ های M2M ماهواره­ ای.
عصر ارتباطات بین الملل پارس کار 2024-2007 ، شماره پروانه 100/70897