هواپیمایی و ریلی

سیستم های ارتباط در حین پرواز (In-Flight Connectivity) به دفعات زیاد توسط کارکنان پرواز مورد استفاده قرار می گیرد. بالا بردن نیازمندی های امنیتی هواپیما، امروزه یکی از مهمترین دغدغه های شرکت های هواپیمایی را شامل می شود. علاوه بر این، رفاه و آسایش مسافران نیز یکی از بازارهای پردرآمد و ضروری شرکت های هواپیمایی را تشکیل می دهد. با افزایش روزافزون تعداد رایانه های قابل حمل مانند لپ تاپ و تبلت، مسافران ترجیح می دهند ارتباط با دنیای خارج را در حین سفر به همراه داشته باشند به همین دلیل این موضوع برای کمپانی های هواپیمایی و ریلی و ارائه دهنده های سرویس اینترنتی بسیار جذاب می باشد. لازم به ذکر است که در این حالت مخابرات ماهواره ای در بسیاری از موارد تنها راه ارتباطی می باشد.

trainair

ایکاست به عنوان شرکت ارائه دهنده ی مخابرات ماهواره ای برای رفع نیازهای فوق، قابلیت دادن سرویس های زیر را در این حوزه دارد.

  • اینترنت ماهواره­ای: ایجاد ارتباط اینترنتی بر روی عرشه ­ی قطارها و هواپیماهایی که در دسترس هیچ گونه پوشش مخابراتی دیگری به غیر از ماهواره نیستند.
  • شبکه­ های اختصاصی: برقراری شبکه­ های اختصاصی شرکت­ ها و سازمان­ های مسافربری و نظارتی جهت اشتراک گذاری فایل­ ها و داده­ های اختصاصی شرکت یا سازمان به همراه خدمات ارزش افزوده ­ای همچون تماس صوتی، تصویری، ایمیل، فکس و غیره.
  • بک­ هاول شبکه­ ی سلولی: ایجاد پوشش موبایلی سلولی بر روی قطار و داخل کابین هواپیما به کمک لینک بک­ هاول ماهواره ­ای.
  • مخابرات M2M و تجهیزات ردیابی: ارسال و دریافت داده­ های کم حجم با فواصل زمانی بلند به همراه خدمات ردیابی و نظارت محموله­ ها و اشیا قیمتی و ارزشمند.
عصر ارتباطات بین الملل پارس کار 2024-2007 ، شماره پروانه 100/70897