سیستم‌های تلفن همراه ماهواره‌ای  MSS

خدمات موبایل ماهواره‌ای می‌توانند از اینترنت با سرعت بالا و تلویزیون موبایل تا کمک‌های اضطراری به مناطقی که اکنون از طریق راه‌های دیگر قابل دسترسی نیستند، و شامل خدمات عبور از مرز می‌شود، پشتیبانی کنند. برای اجرای آسان‌تر این خدمات، اتحادیه اروپا استفاده هماهنگ از طیف رادیویی در باند 2 گیگاهرتز را معرفی کرده است.

خدمات موبایل ماهواره‌ای MSS ارتباط دوطرفه صوتی و داده ای را از ترمینال‌های دستی فراهم می‌کنند، جایی که پیوند نهایی با مشترک توسط ماهواره ایجاد می‌شود.

خدمات ماهواره‌ای MSS در باند L عمل می‌کند ـ در طیف فرکانس پایین برای جلوگیری از تضعیف باران مربوط به سیستم های ماهواره ای ثابت با باند Ku و Ka با پهنای باند بالاتر. (توجه: باندهای Ku و Ka برای مجموعه محدودی از کاربردهای مشابه استفاده می‌شوند، اما معمولاً پایانه‌های بسیار بزرگ‌تری دارند، پرتوهای متمرکزتر نیز نیاز به پایانه برای ردیابی ماهواره را به همراه دارد.)

ICASAT قادر است تلفن‌های ماهواره‌ای اینمارست و ایریدیوم را فراهم کرده و انواع گسترده‌ای از خدمات مرتبط با تماس صوتی، پیامک و اینترنت را از طریق سیستم‌های MSS نیز فراهم کند.

CompanyModelProduct ImageProperties and the application
InmarsatAddValue Wideye sabr wideyeاتصال اینترنت پهن باند با پروفایل کم مناسب برای مناطق روستایی
Hughes 9201 9201دسترسی پهن باند با سرعت بالا برای انتقال صدا و ویدیو
Hughes 9450 9450دسترسی با پورت اترنت سرعت بسیار بالا
Thrane & Thrane Explorer 727 727ترمینال بسیار متحرک مناسب برای اتومبیل ها و کشتی های دارای اتصال پهن باند
IridiumIridium Go irgoدسترسی به اینترنت با مشخصات بسیار کم، نقطه اتصال WiFi مبتنی بر LEO با تاخیر انتقال بسیار کم مناسب برای انتقال صدا و تصویر

عصر ارتباطات بین الملل پارس کار 2024-2007 ، شماره پروانه 100/70897