شبکه های اختصاصی

خدمات شبکه های اختصاصی ایکاست، یک راهکار مدیریت شده بر اساس نیاز مشتری بوده که مناسب شرکت ها و سازمان های دولتی و خصوصی می باشد که نیازمند امنیت بالا به همراه حفظ کردن تجهیزات شبکه ای موجود خود می باشند. شبکه های اختصاصی ایکاست به دفاتر مختلف در نقاط جغرافیایی مختلف این امکان را می دهد که به راحتی با دفاتر اصلی و مرکزی شرکت خود در ارتباط باشند. به کمک این سرویس، سازمان های دولتی و خصوصی به طرز قابل توجهی راحتی و دسترسی را احساس می کنند.

به کمک تجهیزات قدرتمند iDirect و هاب های ماهواره ای اختصاصی ایکاست، انواع توپولوژی های شبکه ای Star، Mesh و یا حتی Star-Mesh بسته به نیاز های مشتری قابل اجرا خواهد بود. علاوه بر این پروتکل های ارتباطی میان هاب های ماهواره ای و ریموت های مشتری از میان تکنیک های TDMA و SPCP، برگزیده می شوند. همچنین پلتفرم های VSAT از شرکت های معتبر دیگری همچون Romantis، Newtec، Comtech نیز از دیگر محصولاتی است که ایکاست توانایی و تخصص لازم جهت راه اندازی انواع شبکه ها با توپولوژی های شبکه ای اعم از ستاره ای، نقطه به نقطه، مش به همراه آخرین نسل از پروتکل های لایه ی فیزیکی مانند DVB-S2 با مدولاسیون های بالا (32APSK) را دارد.

خدمات ارزش افزوده

با توجه به برقراری ارتباط مخابراتی میان دو یا چند نقطه، تعریف خدمات ارزش افزوده بر روی بستر شبکه­ ی ایجاد شده­ ی ماهواره ­ای امکان پذیر می­ باشد. با اجرای این خدمات علاوه بر ارتباط چندین نقطه درون شبکه، سرویس­ های مختلفی نیز قابل دسترسی برای کاربران شبکه می­باشد. انتخاب این خدمات بر اساس نیازهای مشتری بوده و شرکت ایکاست در تمام مراحل مشاوره­ای، اجرا و پشتیبانی در اختیار مشتریان خود می­ باشد. چند نمونه از این خدمات عبارت است از

  • سرویس VoIP (ارتباط صوتی/فکس بر روی بستر IP)
  • کنفرانس صوتی و یا تصویری
  • پزشکی از راه دور (Telemedicine)
  • دوربین مدار بسته
  • آموزش از راه دور الکترونیکی (eLearning)

پوشش شبکه­ ی اینترنت ماهواره ­ای ایکاست

برای مشاهده­ ی کامل ماهواره ­های تحت پوشش ایکاست به صفحه­ ی پوشش ایکاست مراجعه فرمایید.cov1

شرکت ایکاست جهت رضایتمندی مشتریان خود، علاوه بر ارائه­ ی سرویس اینترنت ماهواره­ ای همراه با توافق بر سر سطح خدمات (SLA)، خدمات پشتیبانی شامل مانیتورینگ کامل شبکه و پاسخگویی 24 ساعته به مشتریان را در نظر گرفته است.

تکنیک ­های ارتباطی ماهواره ­ای قابل اجرا برای شبکه­ های اختصاصی

ارتباط نقطه به نقطه

برای دفتر شرکت­ ها، کارخانه­ ها یا شعب سازمان­ های مختلف که در فواصل دور جغرافیایی از یکدیگر قرار دارند و یا ارتباط خارج از مرزهای یک کشور و در گستره ­ی بین المللی، ارتباط نقطه به نقطه بهترین انتخاب می ­باشد. یکی از بهترین فناوری­ هایی که ارتباط نقطه به نقطه را فراهم می ­آورد، SCPC می­ باشد. SCPC بهترین انتخاب برای واحدهای دولتی، نظامی و سازمان­ های مختلف است که نیازمند ارتباط امن و کاملا اختصاصی پهنای باند می­ باشند زیرا در این فناوری بخش از پهنای باند ماهواره چه توسط کاربران شبکه استفاده باشد یا خیر، در اختصاص SCPC می ­باشد. این فناوری توسط تجهیزات iDirect، Romantis، Newtec و Comtech  ایکاست قابل اجرا است.

SCPC-1024x631

ارتباط نقطه به چند نقطه (ستاره)

جهت اتصال چندین شعب و مرکز گوناگون که در فواصل جغرافیایی دور از یکدیگر قرار گرفته­ اند می­ توان از تکنیک­ های ارتباط نقطه به چند نقطه بهره گرفت. تکنولوژی­ های ارتباطی MCPC/SCPC برای لینک ارتباطی با پهنای باند اختصاصی، TDM/TDMA برای بهینه مصرف کردن پهنای باند، DAMA SCPC و TDM/A-TDMA  و Hubless-TDMA از جمله­ ی این فناوری­ ها بوده که هر کدام نسبت به نیاز مشتری گزینش می­ شوند.

فناوری TDM/TDMA: فناوری Hub-Based که در آن تعداد زیادی از ریموت ها می توانند بر روی یک حامل، و در زمان های مختلف داده­ های خود را به هاب ارسال کنند. همچنین هاب توسط تنها یک حامل داده ­های هر ریموت را ارسال همزمان می­ کند.

Star-1024x835

فناوری MCPC/SCPC: هاب مرکزی توسط یک حامل به همه­ ی ریموت­ ها داده ارسال می­ کند و در لینک بازگشت نیز هر ریموت دارای پهنای باند اختصاصی می­ باشد.

SCPC-MCPC-1024x726

فناوری DAMA SCPC: مشابه MCPC/SCPC می ­باشد با این تفاوت که به طور تطبیق ­پذیر شبکه پهنای باند هر ریموت را در مواقع آزاد بودن برای استفاده­ ی دیگر ریموت­ ها آزاد می­ کند.

SCPC-DAMA-1024x848

فناوری Hubless-TDMA: در این فناوری یکی از ریموت­ ها به عنوان هاب عمل می ­کند و فناوری TDMA را کنترل می ­کند.

Hubless-1024x767

جدول مقایسه­ ای فناوری ­های قابل استفاده در توپولوژی ستاره­ ای:

پیچیدگیحداکثر تعداد ریموت هابهره وری پهنای باندنوع پهنای باند برای هر ریموت
متوسطتا 5000متوسطاشتراکیTDM/TDMA
پایینتا 50پاییناختصاصیMCPC/SCPC
بالاتا 20متوسطاشتراکیHubbless-TDMA
بالاتا 5000بالااشتراکیTDM/A-TDMA
بالاتا 150متوسطاختصاصیDAMA SCPC

ارتباط مش

هنگامی که چندین ترمینال VSAT بخواهند از طریق یک مسیر مجزا به یکدیگر متصل شود که ماحصل این ارتباط کاهش تاخیر Round Trip می­ باشد، شبکه­ های مش پیشنهاد داده می ­شود. به دلیل ذات تک hop بودن ارتباط مش، تاخیر Round Trip کمترین حالت نسبت به ارتباطات نقطه به چند نقطه می­ باشد لذا بسیار ایده ­آل برای کاربردهایی است که نیاز به اتصالات زنده (Real Time) دارند.

Mesh-1024x764

ارتباط ستاره-مش (هیبریدی)

در بعضی کاربردهای خاص لازم است تا چندین ریموت ماهواره ­ای با یکدیگر دسترسی مش داشته و در عین حال بعضی نودهای شبکه از طریق توپولوژی ستاره­ ای به یکدیگر اتصال پیدا کنند. در این مواقع توپولوژی مش-ستاره­ ای پیشنهاد می ­شود که توپولوژی هیبریدی هم نامیده می­ شوند.

فناوری­ هایی که در ارتباط با دسترسی توپولوژی­ های هیبریدی می­ توانند مورد استفاده قرار بگیرند شامل Hubless TDMA و DAMA SCPC می­ باشند.

جهت مشاوره و راهنمایی در زمینه ی ارائه ی راه حل مناسب و بهینه برای شبکه مورد نظر شرکت خود می توانید از طریق راه های ارتباطی در این صفحه با مشاوران متخصص در این امر در ارتباط باشید.

دانلود کاتالوگ محصول:

  ICASAT Enterprise Network

عصر ارتباطات بین الملل پارس کار 2024-2007 ، شماره پروانه 100/70897