دریایی و کشتیرانی

3rwبازار ارتباطات ماهواره ­ای متحرک به سرعت در حال تغییر است و درخواست برای ارتباط پهن باند بر روی عرشه ­ی کشتی ­ها و قایق­ ها در حال افزایش می­ باشد. جهت بالا بردن بهره­ وری فعالیت های روی کشتی، مالکان کشتی­ ها و مدیران سعی دارند که با نصب تجهیزات و نرم ­افزارهای بخصوص، صرفه­ جویی در مصرف سوخت و متمرکز کردن وظایف درون قایق ­ها را انجام می­ دهند. علاوه بر این ارتباط مخابراتی بر روی کشتی بیش از پیش به دلیل ارتباط با دفاتر مرکزی و افزایش سطح سلامت روانی کارکنان، یک ضرورت می­ باشد. لذا در نتیجه ­ی همه­ی این موارد و کاربردها، مخابرات سنتی کارآمدی لازم مخصوصا برای فواصل بسیار دور از ساحل را ندارد و به ناچار مخابرات ماهواره ­ای تنها راه حل می­ باشد.

در این سرویس، از کشتی های کوچک گرفته تا بزرگ و قاره پیما که مکانی جهت نصب این آنتن از نوع Auto-Stabilized بر روی آنها موجود باشد قابلیت ارتباط با اینترنت را خواهند داشت طوریکه کشتی در حال حرکت همواره به اینترنت متصل بوده و با حرکت کشتی هیچ اختلالی در ارتباط ماهواره ای پیش نمی آید.

Page-10(1)-Small

از مهمترین ویژگی های این سرویس ایکاست، بهره گیری از خدمات Teleport-Roaming است بدین معنی که از چندین تله پورت ماهواره ای و چندین ماهواره جهت ارائه سرویس استفاده می گردد طوریکه حرکت کشتی در اقیانوس ها و جابجایی آن بین قاره ها که باعث می شود از پوشش یک ماهواره خارج شود و به پوشش فرکانسی ماهواره ای دیگر وارد شود خللی در ارتباط اینترنتی ایجاد نکند و با جابجایی بین قاره ای آنتن ماهواره از این ماهواره بر روی ماهواره ای دیگر تنظیم می شود و سرویس از یک تله پورت ماهواره ای به تله پورت دیگر انتقال می یابد.

خدمات نشان داده شده در زیر به عنوان سرویس­ های کاملا مدیریت شده به همراه پشتیبانی فنی توسط ایکاست به صاحبان مشاغل حوزه­ ی دریایی و کشتیرانی پیشنهاد می­ شود.

  • اینترنت ماهواره ­ای: برقراری ارتباط اینترنتی پرسرعت از طریق ماهواره برای سهولت و رفاه کارکنان و مسافران کشتی­ ها و قایق­ های متحرک.
  • شبکه­ های اختصاصی: تشکیل شبکه ­های اختصاصی جهت ارتباط کشتی­ های متعلق به یک شرکت یا سازمان با دفتر مرکزی و یا ارتباط با یکدیگر برای اشتراک فایل و داده به همراه خدمات ارزش افزوده همچون تماس تلفنی، فکس، ایمیل و غیره.
  • آنتن های دریایی: امکان برقراری ارتباط حتی در سخت ترین و دینامیک ترین شرایط های محیطی به کمک آنتن های تمام خودکار با قابلیت ردیابی سریع جهت برقراری ارتباط مخابراتی
  • بک ­هاول شبکه­ ی سلولی: برقراری پوشش مخابرات سلولی از طریق لینک ماهواره­ ای برای دسترسی آسان­ تر و راحت­ تر به تماس تلفنی و خدمات شبکه­ های سلولی موبایلی.
  • مخابرات M2M و تجهیزات ردیابی: امکان ردیابی برخط و سریع کشتی و یا محموله­ های ارزشمند سوار بر آن­ها.
  • خدمات ماهواره ای متحرک: ارتباط تلفنی سیار برای انتقال صوتی و پیامکی سریع میان کارمندان حاضر بر روی سکوهای offshore.

عصر ارتباطات بین الملل پارس کار 2024-2007 ، شماره پروانه 100/70897