آیا در نقش مدیر جدید هستید؟خجالتی نباشید

تاریخ خبر: 29/03/2023

نویسنده: والری بگت

اکنون با بیش از 30 سال تجربه بعنوان دستیار اجرایی، وقتی به گذشته بر می گردم و به اولین موقعیت شغلی خود بعنوان دستیار می نگرم می بینم که یک موقعیت شغلی بسیار ترسناک بوده است. من از مربی فوق‌العاده ای که در 19 سالگی من را زیر پر وبال خود گرفت سپاسگزارم.

آیا شنیده‌اید که دیگران می‌گویند: «کاش وقتی شروع می کردم، یک مربی داشتم. من عملاً توی دل شیر رفتم»؟ ویژگی های زیادی برای یک دستیار خوب وجود دارد، اما برای نمونه بودن، باید اراده ای قوی برای یادگیری داشت و تمام دانش و اطلاعات را از افراد دیگری که «در آن موقعیت بوده اند، و آن مسئولیت را انجام داده اند» جذب کرد. جا پای بزرگان گذاشتن کار دشواری است.

اگر در نقش یک مدیر جدید هستید، این ویژگی ها را در نظر داشته باشید:

ابتکار عمل داشته باشید: قبل از درخواست کمک برای ایجاد یک ایمیل یا هر مکاتبه ای، روی یک پیش نویس کار کنید. بارها از من خواسته شده است که در ساختن یک ایمیل کمک کنم، بااین حال احساس می‌کردم دارم اطلاعات را از شخصی که به او راهنمایی می‌کنم بیرون می‌کشم. شما به این دلیل استخدام شدید که شرکت به توانایی های شما ایمان دارد. اجازه ندهید احساساتی از قبیل فروتن، ترسو و خجالتی بودن شما را منصرف کند. اگر نویسنده ماهری نیستید اشکالی ندارد، اما ارائه کردن یک موضوع می تواند برایتان مفید باشد. مدیر اجرایی تان از شما می خواهد که از طرف او مکاتباتی انجام دهید. می توانید از یک فرهنگ جامع استفاده کنید. بزودی متوجه خواهید شد که دایره لغات شما گسترده‌تر شده است و این یک ابزار عالی است.

اعتماد به نفس داشته باشید: وقتی تازه‌وارد مجموعه ای می شوید، این موضوع ممکن است ترسناک باشد. گاهی اوقات، ما فکر می کنیم دیگران احساس می کنند که ما منیت زیادی داریم، اما اعتماد به نفس یک ویژگی عالی است. اگر چیزی را نمی دانید، آنقدر جسارت داشته باشید که آن را بگویید. اگر در مورد کاری که در دست دارید چیزی می‌دانید، مستقیماً وارد شوید و به دیگران نشان دهید که چه کاری می توانید انجام دهید. حتی می توانید ایده های خود را با سایرین در میان بگذارید. من متوجه شدم که تبدیل به یک فرد برون گرا شدم و در نهایت حاضر شدم تا زمانی که بتوانم به سایر افراد در بخش های دیگر کمک کنم.

قابل اعتماد باشید: رئیستان شما را بعنوان دست راست خود حساب می کند. سعی کنید برای آماده‌سازی جلسات، پیش خوانی مطالب، برنامه ریزی و پیگیری ها یک قدم جلوتر از او باشید.

صادق و رازدار باشید: اگر می‌خواهید در چشم کارفرمای فعلی یا آینده خود به سمت مدیریت عالی برسید، همیشه صادق باشید. صادق بودن یک تمرین متعارف است، اما صادق بودن زمانی معنی دارد که عمل صادقانه بدون هیچ نظارتی انجام شود.

مطالعه کامل خبر

#دستیار اجرایی #اصول مدیریت

برچسب‌ها: , ,

عصر ارتباطات بین الملل پارس کار 2022-2007 ، شماره پروانه 100/70897