سوالات متداول

 • چرا قیمت خدمات ارتباطات ماهواره ای بالا است؟

به علت گران بودن اجاره فرکانس از ماهواره ها و عدم وجود ماهواره بومی و پرداخت ارزی بابت اجاره فرکانس ماهواره، خدمات ارتباطات ماهواره ای گران‌تر از دیگر ارتباطات مخابراتی است. با این حال استفاده از ماهواره مقرون به صرفه تر از برقراری ارتباط مخابرات زمینی برای مناطق دورافتاده و صعب العبور می باشد.

 • آیا خدمات اینترنت ماهواره ای ارائه شده به صورت فیلتر شده ارائه می گردد؟

هاب ماهواره ای این شرکت در تهران مستقر بوده و از طریق فیبر نوری کشور به اینترنت متصل شده است. همچنین کلیه خدمات اینترنت ماهواره ای این شرکت از هاب واقع در تهران ارائه می گردد، لذا خدمات اینترنت ماهواره ای برای کلیه مشتریانی که داخل مرزهای کشور هستند به صورت فیلتر شده ارائه می شود. با این حال در صورتیکه مشتری خارج از مرزهای کشور نیاز به اینترنت ماهواره ای داشته باشد، امکان ارائه اینترنت از هاب ایکاست واقع در خارج از کشور وجود دارد.

 • چرا امکان خرید تجهیزات ارتباطات ماهواره ای وجود ندارد؟

قانونگذار به خاطر حفظ منافع مشتری به این علت که تجهیزات VSAT فقط با هاب ماهواره ای با مدل یکسان و ساخت تولیدکننده یکتای خود کار می کند اپراتورهای ارائه دهنده خدمات ارتباطات ماهواره ای را محدود به اجاره سرویس و خدمات به همراه تجهیزات نموده است و از فروش تجهیزات منع نموده است.

 • خدمات ارتباطات ماهواره ای با چه پهنای باندی ارائه می شود؟

این خدمات در دو نوع Narrow-Band و Broad-Band ارائه می شود. در ارتباطات Narrow-Band پهنای باند از 1Kbps الی 384Kbps ارائه می گردد و در نوع Broad-Band پهنای باند از 64Kbps الی 150Mbps ارائه می گردد.

 • آیا امکان استفاده از ماهواره برای دسترسی به تلفن در کارگاه خارج از شهر وجود دارد؟

با استفاده از ماهواره امکان ارسال Data، Voice و Video به صورت هم‌زمان وجود دارد. بنابراین استفاده از ماهواره جهت دسترسی به تلفن های داخلی شرکت ها در کارگاه خارج از شهر و یا دسترسی به شبکه PSTN متعلق به همان استانی که کارگاه خارج از شهر در آن واقع شده است وجود دارد.

 • Sun outage چیست؟

به مرحله عبور خورشید از نزدیکی ماهواره ای که آنتن به سمت آن ماهواره نشانه روی شده است گفته می شود. در این حالت به علت بالا رفتن سطح نویز برای مدتی ارتباط مخابراتی ماهواره ای مختل می شود. Sun outage دو بار در سال روی می دهد که زمان آن برای هر ماهواره متفاوت است.

 • چی میزان ترافیک برای کاربردی که مد نظر شرکت ما می باشد، کافی است؟

برای تعیین میزان پهنای باند کافی مطلوب کاربرد مورد نظر شما می توانید از طریق این صفحه با ما در ارتباط باشید.

 • آیا امکان نصب تجهیزات توسط خود مشتری می باشد؟

برای به حداکثر رسیدن پهنای باند و همچنین بازدهی لینک مخابرات ماهواره، زیرسازی و نصب صحیح و مقاوم آنتن های بشقابی به متخصصان و تکنسین های آموزش دیده در این زمینه، شدیدا توصیه می شود. لذا شرکت ایکاست برای بالاتر بردن بازدهی سرویس های خود برای مشتریان، خدمات نصب و راه‌اندازی را در اختیار آنان قرار داده است.

 • تفاوت سرعت های Upload و Download در چه می باشد؟

سرعت Upload در واقع به سرعت انتقال داده از سمت ریموت به هاب مرکزی یا اینترنت مربوط شده و وابسته به سرعت لینک بالارو (Uplink) می باشد. در مقابل سرعت دریافت داده از هاب مرکزی یا اینترنت به Download اطلاق شده و وابسته به سرعت لینک پایین رو (Downlink) می باشد.

 • آیا ماهواره در نقاط بسیار کوهستانی و دور از دسترس قابل استفاده است؟

در بسیاری از مواقع بلی. با تشخیص کادر فنی این شرکت و وابسته به اینکه در موانع پیش روی ارتباط آنتن تا ماهواره چه میزان است (که در بیشتر مواقع موانعی وجود ندارد) می توان تشخیص به استفاده از مخابرات ماهواره اس کرد.

 • تجهیزات استفاده شده اینترنت ماهواره ای چیست؟

تجهیزات سمت مشتری شامل مودم/روتر ماهواره ای، آنتن و در مواقع لازم سوییچ و یا روترهای WiFi می باشد. در بخش مودم/روتر های ماهواره ای ایکاست از برندهای iDirect، Romantis، Newtec و comtech بهره گرفته است که وابسته به نیاز نهایی مشتری و توافق نهایی با مشتری انتخاب می شود. آنتن دیش ماهواره ای نیز از برندهای با کیفیت جهانی همچون Skyware توسط شرکت ایکاست مورد استفاده قرار می گیرد.

 • در صورت خرابی و یا قعطی لینک به چه صورت عمل می شود؟

در این صورت می توان با تماس با شرکت ایکاست و یا مراجعه به پورتال ارتباط با مشتریان، نقص فنی و سرویس تجهیرات را در سیسام ثبت کرد تا متخصصان ایکاست در اسرع وقت برای رفع خرابی به محل مشتری عازم شوند.

 • نحوه استفاده از تجهیزات ماهواره ای به چه گونه است؟

تجهیزات ماهواره عموما به مشتری اجاره داده می شوند اما با ارتباط با این شرکت بعضی از تجهیزات همچون انتن های دریایی، مودم/روترهای romantis به مشتریان قابل فروش هستند.

 • آیا امکان سفارش توپولوژی های شبکه ای مکمل مانند ستاره ای/مش برای مشتری وجود دارد؟

بلی. با ارتباط با مشاوران و متخصصان فنی این شرکت، می توایند از مشاوره رایگان و دریافت راهکار مورد نظر بسته به کاربرد نهایی شما، برقراری شبکه مطلوب شما اجرا شود.

 • آیا امکان دسترسی به ایمیل و فکس اینترنتی از طریق سرویس های مخابراتی شما وجود دارد؟

بلی، با دریافت خدمات ارتباط ماهواره ای و اینترنتی ایکاست در دور دسترس ترین نقاط نیز امکان چک کردن ایمیل و ارسال فکس از طریق اینترنت وجود دارد.

عصر ارتباطات بین الملل پارس کار 2024-2007 ، شماره پروانه 100/70897